Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Pieksämäki komeasti esillä Ranskassa – Piako, Variboats ja VR Fleetcare mukana Pariisissa pidettävillä Eurosatory-messuilla

Pieksämäkeläisiä yrityksiä on näyttävästi esillä ensi viikolla Pariisissa järjestettävässä Eurosatory-messuilla. Savo Defencen osastolla paikallisista yrityksistä ovat mukana Piako, Variboats sekä VR Fleetcare. Lisäksi mukana on Profile Vehicles Iisalmesta. Yritysten lisäksi Pariisiin lähtee Pieksämäen elinvoimajohtaja Karoliina Tilaeus. Savo Defence-verkoston yritykset osallistuvat tapahtumaan yhdessä Business Oulun ja Miksei Mikkelin Etelä-Savo Goes Global-hankkeen kanssa.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.